Pieczenie chleba Funkcje automatów Waga upieczonego chleba
Prezenty - pieczenie chleba
 
Waga upieczonego chleba Drukuj Email

Waga upieczonego chleba

 

W większości programach, które mają funkcję pieczenia można wybrać wielkość chleba.

Wyjątek stanowi program krótki. Proces wyrastania, mieszania, ugniatania i pieczenia w tym programie jest tak krótki, że chleb o wadze większej niż 750 g nie miałby szans na dobre wypieczenie. W związku z tym ta funkcja w tym programie została zablokowana.

 

W pozostałych programach mamy do wyboru dwie opcje: chleb mały i chleb duży. Mały chleb ma po upieczeniu około 750 – 900 g., natomiast chleb duży 1000 nawet do 1600g.

Tak duże chleby są możliwe do upieczenia w automatach z dwoma mieszadłami. Automaty z jednym mieszadłem oferują największe bochenki o wadze około 900-1000g. Mniejsze mają wielkość wagową około 600-700 g.

Należy oczywiście dodać odpowiednią ilość składników, ponieważ ze zbyt małej ilości wagowej produktów nie otrzymamy chleba kilogramowego lub półtora kilogramowego, nawet jeżeli właśnie taką wagę ustawimy. Im większy ma być bochenek tym odpowiednio bardziej wydłużony jest czas pieczenia i przy zbyt małej ilości produktów może się zdarzyć, że chleb nie będzie wypieczony, ale przypalony.

 

 
 
JoomlaWatch Stats 1.2.6 by Matej Koval statystyka